Гаряча лінія

ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ — 4-50-55

Зателефонувавши за номером (04744) 4-50-55, Ви можете залишити повідомлення про недоліки у роботі нашого підприємства, зловживання з боку наших працівників, про відомі Вам факти крадіжок природного газу та інші порушення у газоспоживанні.
Надана Вами інформація є конфіденційною і з Вашого боку може бути анонімною!
Дякуємо що довіряєте нам!

Додаткові телефони гарячої лінії:
6-24-04 – Маньківський район
2-54-36 – Христинівський район

Телефон гарячої лінії ПАТ «Уманьгаз» з питань приєднання до мереж природного газу:
— в м.Умань (4744) 4-51-60
— в смт.Маньківка (248) 6-20-95
— в м.Христинівка (245) 6-24-04

ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ:

Які необхідно документи для заміни пічного опалення на димарний конвектор?

Для проведення заміни кахельної печі на газовий конвектор необхідно отримати дозвіл від власника будинку. Після отримання відповідного дозволу (у разі необхідності – розпорядження міжвідомчої комісії районної адміністрації) необхідно звернутися з заявою про видачу технічних умов та виготовлення проектної документації на встановлення конвектора. До заяви необхідно подати такі документи:
акт розрізу димових та вентиляційних каналів;
копію технічного паспорту квартири;
дозвіл від власника будинку або розпорядження міжвідомчої комісії райадміністрації.
Газомонтажні роботи повинні проводитися після виготовлення проектно-технічної документації спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які отримали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт зі спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт.
Самовільне втручання в газову мережу без відповідної виконавчо-технічної документації забороняється «Правилами безпеки систем газопостачання України».
Після виконання робіт об’єкти систем газопостачання повинні прийматися комісією.

Чи можна у вас придбати зовнішній газовий лічильник без встановлення?

«Уманьгаз» не продає газових лічильників без їх встановлення. Після написання заяви про встановлення газового лічильника товариство проводить закупівлю лічильника необхідного типорозміру, а споживач проводить оплату за виконання газомонтажних робіт та вартість лічильника.

Які документи необхідно подати для проведення переоформлення особового рахунку у випадку зміни власника квартири?

Відповідно до п.29 «Правил надання населенню послуг з газопостачання», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. №2246 із змінами – споживач зобов’язаний у разі відсутності лічильника письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний термін газопостачальне підприємство про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу.
Для переоформлення особового рахунку необхідно подати у ПАТ «Уианьгаз» копію договору купівлі-продажу квартири (міни, дарування, ордеру, тощо), довідку про склад сім’ї з житлово комунального підприємства, пройти інструктаж по безпечному газо користуванню та укласти договір про надання послуг з газопостачання.

Чому інколи виникає невідповідність між фактичним показником газового лічильника та кінцевим показником у рахунку-квитанції на оплату за газ?

Правовідносини між ПАТ «Уианьгаз» та споживачами регулюються спеціальною нормою права — „Правилами надання населенню послуг з газопостачання”, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами (надалі Правила…). Відповідно до п.17 Правил…- зняття показань лічильників проводиться споживачем щомісяця. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.
Нарахування за газ проводиться згідно показів газового лічильника та відповідно до «Методики розрахунків обсягів прогнозованого споживання природного газу населенням за наявності лічильника розрахунковим методом», затвердженої наказом НАК «Нафтогаз Украни» від 04.10.2005р. №560 (надалі Методика). Оскільки показники газового лічильника знімаються в 20-тих числах місяця, тому розрахунок спожитого природного газу проводиться відповідно до Методики, тобто до спожитої кількості газу станом на число, коли були зняті показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця.
Також відповідно до п.13 Правил… – розрахунки за надані послуги з газопостачання можуть провадитися на підставі планових платежів з підсумковим розрахунком за період не більше одного року. У разі застосування планових платежів або безготівкової форми оплати газопостачальна організація періодично провадить перерахунок за фактично надані послуги з газопостачання.
Тому у випадку не повідомлення споживачем фактичного показника, нарахування за газ проводиться згідно авансових платежів. Проведення корекції можливе після створення доступу до помешкання для зняття фактичних показників лічильника.

Куди споживач повинен звернутися при бажанні встановити двохфункційний котел взамін пічного опалення та газової колонки?

Правилами експлуатації споруд газопостачання і побутових газових приладів, затвердженими Міністерством житлово-комунального господарства Української РСР від 29 січня 1986 року передбачено, що роботи з газифікації житлових і громадських будівель повинні виконуватись спеціалізованими організаціями за проектами, які виготовлені відповідно до діючих норм і правил та узгоджені з газовими господарствами. Також цими Правилами… заборонено газифікувати об’єкти без згоди підприємства газового господарства.
Тому при бажанні провести заміну газових приладів, споживач зобов’язаний звернутися у ПАТ «Уианьгаз» з письмовою заявою про видачу технічних умов і представити акт розрізу димових і вентиляційних каналів (Ф-2).
Згідно п. 3.9 Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.97 р. № 254 передбачено, що „Будівництво об’єктів систем газопостачання повинно здійснюватися спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями, які одержали в установленому порядку дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання робіт із спорудження систем газопостачання і зареєстровані в цих органах за місцем виконання робіт”
Відповідно до п.4.5.7 цих же Правил…- переміщення і заміна газових приладів і апаратів провадяться спеціалізованими підприємствами газового господарства або газовими службами підприємств з урахуванням вимог нормативних документів і внесенням змін в технічну документацію.
Після виконання газомонтажних робіт на підставі представленої проектної та виконавчо-технічної документації проводиться приймання в експлуатацію газового обладнання і вносяться зміни в особовий рахунок.

Які документи необхідно подати для припинення нарахування за осіб (у випадку відсутності газового лічильника), які тимчасово не проживають за місцем реєстрації

При відсутності у помешканні газового лічильника у випадку тимчасового не проживання осіб, які зареєстровані за основним місцем проживання (довготривале відрядження, перебування у місцях позбавлення волі, проходження військової строкової служби, тощо), необхідно протягом місяця подати у товариство письмову заяву з відповідними підтверджуючими документами :
1) довідка про склад сім’ї з житлово- комунального підприємства;
2) довідка з місця тимчасового перебування відсутньої особи.
На виконання п.28 “Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами – товариство припиняє нарахування за газ за тимчасово відсутню особу терміном на 6 (шість) місяців. Після цього у разі подальшої відсутності члена сім»ї за місцем реєстації ці документи необхідно поновити. У випадку перебування за кордоном, у товариство необхідно подавати переклад підтверджуючих документів з місця проживання, праці, навчання.Акт з житлово комунального підприємства не входить до даного переліку і не є підставою для припинення нарахування за газ.

На якій підставі на початку року окремим споживачам було проведено перерахунки по ціні за попередній рік?

Перерахунок проведено на виконання вимог п.10„Правил надання населенню послуг з газопостачання”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №2246 від 09.12.99р. із змінами, який передбачає, що газопостачальні підприємства проводять щороку станом на 1 січня перерахунок оплати вартості використаного природного газу та суми нарахованих пільг окремо щодо кожного споживача залежно від обсягу фактичного використання газу у попередньому році та від диференційованих залежно від річних обсягів споживання роздрібних цін, що діяли в зазначеному році. Якщо за підсумками попереднього року фактичне використання природного газу споживачем не відповідає обсягам, на підставі яких визначалась ціна на природний газ, зокрема:
— у разі перевищення обсягу використаного природного газу порівняно з встановленим у попередньому році , споживач зобов’язаний протягом трьох місяців з дати здійснення перерахунку сплатити газопостачальному підприємству різницю його вартості;
— у разі зменшення обсягу використаного природного газу порівняно з встановленим у попередньому році , різниця у вартості газу залишається на особовому рахунку споживача і зараховується в рахунок майбутніх платежів.
На виконання вимог вищевказаної Постанови КМУ у січні 2010 року товариством було проведено підрахунок обсягу фактично спожитого газу в 2009 році по кожному особовому рахунку та здійснено перерахунки по ціні за минулий рік. Таким чином, в одних абонентів утворилася переплата, а інших – заборгованість за газ, яку необхідно оплатити протягом трьох місяців.