Протягом квітня 2023 року згідно з заявами споживачів, фахівцями
ПрАТ «Уманьгаз» виготовлено та видано:
7 технічних умов на реконструкцію житлових будинків та квартир, щодо поліпшення газового теплогенеруючого обладнання.
У відповідності до Закону України від 16.06.11 №3533-VI «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» замінено 149 одиниць газових лічильників та встановлено 1 газовий лічильник.
Протягом квітня місяця бригадами АДС ПрАТ «Уманьгаз» виконано 194 заявки про витоки природного газу, які надійшли від споживачів.
Всі роботи, пов’язані з заміною, додатковим встановленням газових приладів, або зміною в газових мережах, повинні виконуватися за участю та відома фахівців ПрАТ «Уманьгаз».
Будьте обережні з побутовим газом, виконуйте всі вимоги щодо безпечної експлуатації газових приладів!
Побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.
Передача показників здійснюється за телефонами: (04744) 4-11-05, (04744) 4-11-04, 0 800 50 45 67.
Крім того повідомляємо:
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Будьте прикладом для своїх дітей у виконанні правил безпечної поведінки з газовими приладами.
- Фахівці ПрАТ «Уманьгаз» рекомендують батькам не допускати до користування газовими приладами дітям до 8 років.
Дитина, яка бачить батьків щодня біля газової плити, може сказати: «Та хіба це складно?» Поясніть, що зі сторони це й справді виглядає просто. Головне не те, як вмикати газ, а головне – запам’ятати, що робити, якщо виникла проблема під час користування газовою плитою.
Дитина має користуватися природним газом під наглядом дорослих – пам’ятайте, будь ласка.
Газовими колонками та водонагрівачами дітям користуватися категорично заборонено.
- Спершу – сірник чи електрозапальничка, тільки потім вмикаєш газ.
Якщо у Вас вдома плита з автоматичним запалюванням газу через прокручування вмикача, покажіть, як працювати з приладом. Впевніться, що дитина добре засвоїла урок і попросіть через деякий час під Вашим наглядом увімкнути та вимкнути газ на плиті.
- Щоб повністю перекрити газ – закрий вентиль.
Ви маєте чітко пропрацювати з дитиною процедуру повного перекриття газу в квартирі. Після цього вона має сама показати, в якому положенні вентиль відкритий, а в якому ми за його допомогою повністю перекриваємо газ.
- Газова плита завжди має бути під наглядом. Після користування слід одразу її вимкнути.
Шановні батьки, залишати самих дітей з увімкненими газовими приладами не можна.
Розкажіть дитині, що вона має постійно бути біля плити, якщо щось готує. Після користування газом – потрібно одразу його вимкнути.
- Відчув запах газу – закрий вентиль на крані та відкрий вікна.
Якщо дитина перебуває в квартирі і відчуває запах газу, вона має:
- перекрити газовий кран;
- відкрити вікна;
- негайно залишити приміщення;
- телефонувати за телефоном «104» і коротко описати ситуацію диспетчеру. Диспетчер чітко проінструктує, що робити. Чітко виконуйте його вказівки!
Розкажіть дитині: «Якщо ти відчуваєш запах газу, категорично заборонено користуватися відкритим вогнем, стаціонарним телефоном, електроприладами, вмикати і вимикати світло. Усе це може спровокувати мінімальну іскру». Саме тому, коли приїжджає служба «104», вона ніколи не дзвонитиме в двері – буде стукати».
Бригади аварійної служби, попри війну, працюють цілодобово, щоб вчасно усувати причини небезпечних ситуацій та здійснювати безперебійне газопостачання до споживачів.
При появі в приміщенні запаху газу споживачу необхідно викликати аварійну службу за телефоном 104.