Кожна мить історії – унікальна і неповторна. Позаду залишаються сторінки буденних турбот і величні звершення, моменти величезного напруження і радісні хвилини перемог.  А найважливіше, що залишається – добра пам`ять. І потрібно запам`ятати усе таким, як воно було. Для нащадків…

          Кроки історії створення ПрАТ «Уманьгаз» розпочались з газифікації населених пунктів скрапленим газом. Природний газ на Черкащині був заманливою перспективою, а розвиток газифікації та надання послуг населенню і комунально-побутовим споживачам з реалізації скрапленого газу набирав оборотів ще з далеких 50-х років минулого  століття, коли перші газобалонні установки з’явились в оселях мешканців регіону.

          Сучасне спеціалізоване підприємство з газопостачання та газифікації ПрАТ «Уманьгаз» було створене в 1964 році на базі новозбудованої газонаповнювальної станції (ГНС) зрідженого газу в м. Умань. Початок будівництва ГНС відбувся в 1960 році на підставі Постанови Ради міністрів УРСР №276 від 02 березня 1959 року та планового завдання Виконкому Уманської міської Ради №1346-6 від 19 серпня 1959 року.

          На той час, проектна потужність ГНС складала лише 700 тонн зрідженого газу на рік з обслуговуванням 2000 тисяч газобалонних установок споживачів зрідженого газу. В подальшому, після проведення реконструкції, потужність ГНС було збільшено до 17 тис. тонн зрідженого газу в рік. При цьому ГНС обслуговувала споживачів Черкаської, Київської, Кіровоградської, Вінницької, Одеської областей.

          Постановою Ради Міністрів УРСР від 10 серпня 1975 року №246 було створено Республіканське об’єднання по газопостачанню і газифікації «Укргаз», а наказом Міністерства житлово-комунального господарства УРСР від 5 вересня 1975 року №299 та наказом РО «Укргаз» від 8 жовтня 1975 року №1 було створено Черкаське виробниче об’єднання «Черкасигаз». З розвитком газифікації області ставали до ладу нові об’єкти, створювались нові управління з відповідним перерозподіленням зон газопостачання і експлуатації.

          У 1975 році було створено Уманське управління по експлуатації газового господарства. 

          У 80-х роках проектна спроможність ГНС складала 15000 тонн зрідженого газу на рік (при однозмінній роботі).

          З першим пуском природного газу від магістрального газопроводу через АГРС (с. Городецьке), в січні 1982 року було розпочато будівництво вуличних газопроводів в м. Умань.

          В 1984 році були прокладені перші вуличні газопроводи по вулицях Пролетарська, Тищика, Ленінської Іскри протяжністю 2944 м. Було газифіковано 3838 квартир.

         В 1986 році було переведено на природний газ 5 котелень.

          З 1990 року в населених пунктах Уманського, Христинівського, Маньківського районах при будівництві газопроводів було розпочато впровадження поліетиленових труб.

          Згідно «Організаційних заходів по виконанню Указу Президента України від 05.05.1996 року №308 «Про створення державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» та Постанови КМУ від 16.07.1996 р. №750 із складу ВАТ «Черкасигаз» було виділено в окрему структуру Уманське управління по експлуатації газового господарства ВАТ «Уманьгаз», яке обслуговувало м. Умань, Уманський, Христинівський та Маньківський райони області з прямим підпорядкуванням Укргаз.

          На підставі рішення Регіонального управління відділення Фонду державного майна України по Черкаській області від 05.02.1997 р. №669-АТ на базі Управління експлуатації газового господарства м. Умань було створене Відкрите акціонерне товариство «Уманьгаз», яке є правонаступником Управління експлуатації газового господарства м. Умань.

          В період з 1984 по 2010 роки було газифіковано 20 сіл Уманського району та м. Умань, 24 села Христинівського району та м. Христинівка і смт. Верхнячка, 17 сіл Маньківського району та смт. Маньківка. Станом на 2010 рік налічувалось 56877 споживачів природного газу та 28900 – скрапленого газу.

          У 2010 році фактично було завершено газифікацію міста Умань природним газом, до всіх мікрорайонів міста було прокладено розподільчі газопроводи. З подальшим розвитком магістральних газопроводів з’явилась можливість газифікації південно-східної частини Уманського району.

          У 2011 році на підставі рішення Загальних зборів акціонерів (протокол №13 від 12.04.2011) для приведення у відповідність до Закону України «Про акціонерні товариства» ВАТ «Уманьгаз» було змінено тип організаційно-правової форми на Публічне акціонерне товариство «Уманьгаз», яке є правонаступником ВАТ «Уманьгаз».

          Станом на 1 січня 2014 року загальна протяжність газопроводів складала 1941,18 км. В експлуатації перебувало 79 одиниць ГРП та 225 одиниць ШРП.

          В 2015 році на виконання вимог Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» в частині відокремлення функцій транспортування,  розподілу та постачання природного газу, з метою приведення господарської діяльності ПАТ «Уманьгаз» у відповідність до вимог «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом» було створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Уманьгаз Збут».

          У 2015 році введена в експлуатацію ГРС «Ладижинка», яка забезпечила блакитним паливом мешканців села.

          2018 рік – період успіхів газової компанії.  Введені і активно функціонують для споживачів газу сучасні онлайн сервіси, як: Особистий кабінет споживача, та контакт-центр і ін. Майже 14167 клієнтів зареєструвалися в Особистому кабінеті.

          На підставі рішення Загальних зборів акціонерів (протокол №21 від 19.04.2019) ПАТ «Уманьгаз» було змінено тип організаційно-правової форми на Приватне акціонерне товариство «Уманьгаз», яке є правонаступником ПАТ «Уманьгаз».

          Для своїх споживачів ПрАТ «Уманьгаз» продовжує впроваджувати нові сучасні дистанційні сервіси. Зокрема, більше 30% клієнтів вже дістали цілодобовий доступ в Особистий кабінет і мають можливість в режимі 24/7 повністю контролювати оплату, вносити щомісячні показники лічильника. А також, задавати питання фахівцям і отримати кваліфіковану відповідь. В той же час, споживачі мають можливість встановити програмне забезпечення Gasolina Online на свої персональні мобільні телефони.

                    Станом на 2021 рік ПрАТ «Уманьгаз» обслуговує 22 села Уманського району, 26 сіл Христинівського району, 18 сіл Маньківського району, комплексне приладове обстеження (КПО)  складає 278,399 км (м.  Умань – 62,792 км, Уманський район – 77,403 км, Маньківський район – 27,61 км, Христинівський район – 110,594 км).

          До основних технологічних показників роботи компанії можна віднести:

  • підприємство обслуговує – 81 одиницю газорегуляторного пункту (ГРП), 265 одиниць – шафних регуляторних пунктів (ШРП);
  • протяжність газорозподільчих мереж – 1619606 п.м газопроводів;
  • загальний обсяг розподілу природного газу в 2019 році склав 75,2 млн. м3, в 2020 році – 64,7 млн. м3;
  • кількість наших побутових споживачів в 2021 році становить – 60717 абонентів;
  • кількість наших непобутових споживачів в 2021 році становить – 117 споживачів.

          Для цілодобового реагування на виклики, що пов’язані з використанням природного газу, в Товаристві створена і функціонує аварійно-диспетчерська служба (тел.104), яка негайно реагує на виклики і загрози, пов’язані з безпечним та безаварійним постачанням природного газу.

          17 листопада 2022 року проведено відкриття Центру обслуговування клієнтів ПрАТ «Уманьгаз» (ЦОК).

          Сьогодні ПрАТ «Уманьгаз» – сучасне моногалузеве підприємство, із розвинутою інфраструктурою, головною метою якого є виконання всього комплексу робіт з експлуатації систем газопостачання, проектування, будівництва і ремонту газових мереж, створення високо конкурентного бізнесу з використанням найкращих підходів та методів управління; підвищення ефективності роботи, спрямованої на зростання прибутковості та збільшення ринкової капіталізації Товариства; побудова системи взаємовідносин із клієнтами, партнерами, конкурентами, базуючись на принципах відкритості та прозорості.