Перед початком роботи газових приладів потрібно переконатися в наявності тяги.

Звертайте увагу на сталість і колір вогню. Він має бути рівним і блакитним, будь-які зміни у формі та кольорі свідчать про засмічення пальників або несправність газового обладнання.

Пам’ятайте, що приміщення, де встановлені газові прилади, мають постійно провітрюватися. При користуванні газовою колонкою чи плитою потрібно відчиняти кватирки або фрамуги вікон. А в нижній частині дверей має бути щілина або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

«Уманьгаз» застерігає від звички спати та відпочивати на кухні чи в інших приміщеннях, де встановлене газове обладнання.

Не варто забувати й про планові технічні перевірки газового обладнання. Техобслуговування житлових будинків, обладнаних, крім газових плит, котлами та водонагрівачами, здійснюється один раз на рік, а будинків, обладнаних тільки газовими плитами, — один раз на три роки або (та) при надходженні заявки від споживача. І проводити такі обстеження повинні виключно спеціалісти — працівники «Уманьгазу».

Пересвідчитись у тому, що до Вас дійсно прийшли з «Уманьгазу», можна, зателефонувавши на Гарячу лінію підприємства за телефоном: (04744) 4-50-55.

«Уманьгаз» закликає населення бути свідомими, адже одна неперевірена квартира – загроза вибуху всього будинку!

При використанні газових приладів категорично забороняється залишати їх ввімкненими без нагляду, прив’язувати мотузки, захаращувати приміщення, обігрівати квартири конфорками та використовувати вогонь для встановлення місця витоку газу.

Якщо ви відчули запах газу – категорично забороняється вмикати і вимикати електроприлади, освітлення та користуватися електродзвінками. Треба перекрити крани пальників газової апаратури та на опусках перед нею, провітрити приміщення та викликати аварійну службу «Уманьгазу» за номером «104».

Домінуючими причинами нещасних випадків та аварій при користуванні газом у побуті є:
— самовільне (без відома експлуатаційних філій газового господарства та власників житлового фонду) підключення до газопроводів, перенесення заміна та ремонт газових приладів;
— самовільне втручання, перебудова димових та вентиляційних каналів внутрішньобудинкових систем газопостачання;
— експлуатація несправного газового обладнання та грубе порушення безпеки користування газовими приладами.

Роботи із заміни, ремонту, підключення газового обладнання повинні виконуватися тільки спеціалізованими підприємствами, які мають відповідний дозвіл Держгірпромнагляду та ПрАТ «Уманьгаз». За виконання робіт сторонніми організаціями та фізичними особами можна заплатити занадто високу ціну вартістю в життя.