Шановні споживачі м. Умань та Уманського району Черкаської області

Димові і вентиляційні канали (ДВК) грають в наших будинках роль, яку неможливо переоцінити. Регулярна перевірка вентиляційних каналів та димоходів забезпечує додаткову газову безпеку в будинку. З особливою пильністю перевіряються користувачі газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід (опалювальні котли, печі і ємкісні водонагрівачі). Обов’язково треба перевіряти тягу перед кожним використанням газових приладів. Димоходи та вентиляційні канали завжди мають бути справними та цілими. Їх необхідно періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати та ремонтувати. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Від правильної роботи димоходів та вентканалів безпосередньо залежить наше здоров’я та наших близьких, адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги.

Хто перевіряє?

Цим займаються спеціалізовані організації які мають ліцензію та дозвіл, підготовлений персонал та необхідне обладнання. Витрати на прочистку димових та вентиляційних каналів в структурі тарифу на розподіл природного газу не передбачені, тому оплачуються споживачем особисто відповідно до прейскуранту цін спеціалізованої організації.

Коли перевіряти?

Димові та вентиляційні канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення та опалювальних котлів, які працюють сезонно, перевіряються два рази на рік.

Як проходить перевірка?

Пічники перевіряють, щоб в димоходах і вентиляційних каналах не було засмічень. Результати перевірки оформляють актом. У разі необхідності фахівці прочищають або ремонтують димові та вентиляційні канали, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність тяги спеціальним приладом.

Що я можу зробити самостійно?

Мешканці приватних будинків мають періодично підрізати гілки дерев, що торкаються димоходу. В зимовий період, щонайменше раз на місяць оглядати оголовки димоходів, щоб запобігти їхньому обмерзанню та закупорці.

Пам’ятайте, що дотримання правил безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів збереже Ваше життя та життя Ваших рідних!

Архів
Особистий кабінет Видео Тепло