Літо – час канікул та відпочинку. Зазвичай, під час канікул діти часто залишаються без нагляду старших. Цей час змушує замислитись про ймовірну небезпеку в побуті.
Адміністрація ПрАТ «УМАНЬГАЗ» наполегливо просить батьків нагадати дітям правила користування газовими приладами та переконатися, що вони їх засвоїли.
ПАМ’ЯТКА
правил безпечного користування газом під час канікул
Кожен мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом та знати до яких наслідків призводить порушення цих правил.
Дитина має користуватися природним газом під наглядом дорослих – пам’ятайте, будь ласка.
Газовими колонками та водонагрівачами дітям користуватися категорично заборонено.
Фахівці ПрАТ «УМАНЬГАЗ» рекомендують батькам не допускати до користування газовими приладами дітям до 8 років.
Дитина, яка бачить батьків щодня біля газової плити, може сказати: «Та хіба це складно?» Поясніть, що зі сторони це й справді виглядає просто. Головне не те, як вмикати газ, а головне – запам’ятати, що робити, якщо виникла проблема під час користування газовою плитою.
1. Спершу – сірник чи електрозапальничка, тільки потім вмикаєш газ.
Якщо у Вас вдома плита з автоматичним запалюванням газу через прокручування вмикача, покажіть, як працювати з приладом. Впевніться, що дитина добре засвоїла урок і попросіть через деякий час під Вашим наглядом увімкнути та вимкнути газ на плиті.
2. Щоб повністю перекрити газ – перекрий вентиль.
Ви маєте чітко пропрацювати з дитиною процедуру повного перекриття газу в квартирі. Після цього вона має сама показати, в якому положенні вентиль відкритий, а в якому ми за його допомогою повністю перекриваємо газ.
3. Газова плита завжди має бути під наглядом. Після користування слід одразу її вимкнути.
Шановні батьки, залишати самих дітей з увімкненими газовими приладами не можна.
Розкажіть дитині, що вона має постійно бути біля плити, якщо щось готує. Після користування газом – потрібно одразу його вимкнути.
4. Відчув запах газу – перекрий вентиль на крані та відкрий вікна.
Якщо дитина перебуває в квартирі і відчуває запах газу, вона має зробити:
- перекрити газовий кран;
- відкрити вікна;
- негайно залишити приміщення;
- телефонувати за телефоном «104» і коротко описати ситуацію диспетчеру. Чітко виконувати вказівки, які надасть диспетчер!
Запам’ятайте!
При виявленні запаху газу в приміщенні забороняється:
- користуватися відкритим вогнем;
- користуватися стаціонарним телефоном та електроприладами;
- користуватися електричними дзвінками в квартиру;
- вмикати і вимикати світло.
Усе це може спровокувати мінімальну іскру. Саме тому, коли приїжджає служба «104», вона ніколи не дзвонитиме в двері – буде стукати.
Найкраще навчити дитину орієнтуватися в складних ситуаціях можуть лише батьки своїм власним прикладом. Будь ласка, приділяйте більше уваги своїй дитині та проведіть роз’яснювальні бесіди щодо безпечного користування природним газом.
Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!