Природний газ – найцінніший енергоносійВін до того ж є екологічно чистим типом палива. Видобуток газу щорічно зростає, що пов’язано із зростанням промислового виробництва і збільшенням народонаселення планети.

Природний газ – суміш вуглеводнів, без кольору і запаху, є найважливішим сировинним ресурсом. Газ, який використовується у побуті і приносить людині стільки користі, може стати і ворогом. Ворогом газ стає тоді, коли ми неправильно ним користуємося. Усі наші споживачі знають, чим небезпечний витік газу, проте чи усі знають, як його виявити.

Розповідаємо Вам про способи, що допоможуть виявити витік газу. Хоч газ і не має чітких ознак, проте є чотири методи, що дозволяють вчасно виявити аварійну ситуацію й уникнути небезпеки:

За запахом: природний газ не має запаху, однак до нього додають спеціальну речовину — одорант. Характерний запах, який виділяє газ, стає сильнішим поблизу місця витоку. Він має специфічний неприємний запах сірки, що дозволяє попередити мешканців про загрозу та вжити відповідних заходів або евакуюватись.

На слух: На слух визначити наявність підозрілих звуків. У зоні підведення газових комунікацій можуть бути сторонні звуки, такі як шипіння або свист. Вони можуть говорити про витік газу. Однак цей метод не є достовірним для визначення витоку газу, а лише допоміжним.

На дотик: для цього слід провести рукою вздовж стиків, фланцевих з’єднань газопроводу. Якщо відчуваєте холодне повітря, що йде з труби, значить витік є.

Візуально: на відкритій місцевості, в місці витоку газу взимку може побуріти сніг, або влітку пожовтіти трава. За допомогою мильної емульсії. На поверхні мильної води, якою обробляють трубу або з’єднання, у місці витоку газу з’являються бульбашки.

Найбільш вірний метод визначити витік – установка датчика газу.

Ніколи не шукайте місце витоку газу за допомогою відкритого полум’я.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

  • негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
  • терміново повідомте аварійну службу газу за телефоном 104;
  • негайно повідомте пожежну охорону за телефоном 101; по можливості організуйте гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння;
  • надайте першу медичну допомогу потерпілим, при необхідності, викличте швидку медичну допомогу за телефоном 103;
  • не дозволяйте входити стороннім у приміщення, де стався вибух.

При виявленні запаху газу в приміщенні забороняється:

-користуватися відкритим вогнем;

-користуватися стаціонарним телефоном та електроприладами;

-користуватися електричними дзвінками в квартиру;

-вмикати і вимикати світло.

ПрАТ «УМАНЬГАЗ» наголошує, що не можна проводити самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будиночка), переставлення, заміну та ремонт газового обладнання. Також заборонено проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, і вносити зміни у конструкцію газових приладів, змінювати устрій димових і вентиляційних систем (каналів), заклеювати вентиляційні канали, замуровувати «кишеню» і люки, що призначаються для очищення димоходів, вимикати автоматику безпеки й регулювання, користуватися газом при несправних газових приладах, автоматики, арматури й газових балонів.

Варто неухильно дотримуватись правил користування газовими приладами та стежте за тим, щоб вони були чистими та справними.

Архів
Особистий кабінет Видео Тепло