Влітку, як і в будь-яку пору року, необхідно дотримуватися правил безпеки при користуванні газом, оскільки газ є вибухонебезпечним та токсичним. Необережне поводження з газовими приладами може призвести до пожеж, вибухів та отруєнь чадним газом. 

Спеціалісти аварійно-диспетчерської служби ПрАТ «УМАНЬГАЗ» , які працюють 24/7 в усі пори року, рекомендують влітку, при високій температурі, не забувати про безпечне користування природним газом та газовими приладами.

Основні правила безпеки при користуванні газом влітку:

  • Провітрювання.

Регулярно провітрюйте приміщення, особливо після використання газових приладів, таких як плити, колонки, котли. Влітку, через спеку, вентиляція може бути менш ефективною, тому варто приділяти цьому більше уваги. 

  • Контроль за роботою газових приладів.

Не залишайте газові прилади без нагляду під час роботи. Переконайтеся, що полум’я на конфорках має блакитний колір, а не жовтий або помаранчевий, що може свідчити про неправильне згоряння газу та підвищений ризик утворення чадного газу. 

  • Не захаращуйте вентиляційні канали.

Забороняється заклеювати або забивати вентиляційні отвори, оскільки це може призвести до накопичення чадного газу в приміщенні. 

  • Не використовуйте газові прилади для обігріву.

Не рекомендується використовувати газові плити та колонки для обігріву приміщень, оскільки це збільшує ризик отруєння чадним газом. 

  • Перевіряйте справність обладнання.

Забезпечте регулярний огляд та технічне обслуговування газових приладів фахівцями. 

  • Використовуйте сигналізатори газу.

Встановіть сигналізатори чадного газу, особливо у приміщеннях з газовими приладами. 

  • Не паліть у приміщеннях з газовими приладами.

Куріння у приміщеннях, де використовуються газові прилади, збільшує ризик пожежі та отруєння чадним газом. 

  • Стежте за наявністю тяги в димових та вентиляційних каналах.

Коли температура повітря досягає відмітки +30°С та вище, то може бути відсутня тяга або утворюється зворотна тяга в димових та вентиляційних каналах. Тому частіше перевіряйте наявність тяги під час користування газовими приладами. Кожен споживач може перевірити тягу за допомогою легкої смужки паперу. Її слід прикласти до отвору димоходу. Якщо папір втягується – тяга є, залишається нерухомою – відсутня, відхиляється у приміщення – зворотна).

 Користуватися природним газом при відсутності тяги чи наявності зворотної тяги категорично заборонено.

  • Забезпечте приплив свіжого повітря .Для цього потрібно відкрити вікно або привідкрити кватирку.
  • Встановіть у газифікованих приміщеннях, які не мають спеціальних отворів припливної вентиляції, двері з гумовими ущільненнями, які також не мають отворів припливної вентиляції.
  • Якщо їдете на вихідні чи у відпустку – перекрийте газові прилади у помешканні (ручка крану знаходиться у вертикальному положенні – газ увімкнений, повернутий у горизонтальне положення, перпендикулярно до труби, – перекритий).
  • Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади.

Що робити у випадку витоку газу:

  1. Негайно перекрийте газовий вентиль.
  2. Провітріть приміщення, відкривши вікна та двері.
  3. Не вмикайте світло та електроприлади.
  4. Виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень.
  5. Негайно зателефонуйте до аварійної газової служби за номером 104.

Зверніть увагу, при несправній роботі газових приладів виникає ризик утворення такої токсичної речовини як чадний газ – СО. Він є смертельно небезпечним для людини.

При отруєнні чадним газом з’являється головний біль, запаморочення, шум у вухах, задишка, почервоніння обличчя, загальна слабкість, сонливість, нудота, іноді блювання. Потерпілий може знепритомніти, можлива зупинка дихання і навіть смерть.

При підозрі на отруєння чадним газом необхідно негайно:

  • Відчинити вікна та двері.
  • Викликати лікаря за телефоном 103.
  • Винести потерпілого на свіже повітря. На голову покласти холодний компрес, а до ніг – грілку, дати понюхати нашатирний спирт, змочити обличчя холодною водою.

  Пам’ятайте! Чадний газ (окис вуглецю) є безбарвним, без запаху та дуже отруйним, тому його виявлення може бути ускладненим. Отруєння чадним газом може призвести до серйозних наслідків, включаючи втрату свідомості, кому та смерть. Для постійного контролю наявності у повітрі природного чи чадного газу встановіть газосигналізатор.

Аби убезпечити себе, своїх рідних та майно не нехтуйте правилами безпечного використання газу в побуті. Тоді блакитний вогник принесе лише тепло та затишок у вашу оселю.

Архів
Особистий кабінет Видео Тепло