Непокоїть той факт, що в останні роки значно знизився контроль за технічним станом димових та вентиляційних каналів в житлових та громадських будинках, а це збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій та нещасних випадків: загазованості, вибухів, пожеж та отруєння людей чадним газом. Часто причиною виникнення надзвичайних подій є безвідповідальність та необізнаність господарів.Згідно НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання» власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) газифікованих житлових та громадських будинків відповідає за технічний стан і безпечне користування димовими та вентиляційними каналами.

   Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах та ОСББ – на голову, у приватних будинках – на власників.

   Витрати на прочистку димових та вентиляційних каналів в структурі тарифу на розподіл природного газу не передбачені, тому оплачуються споживачем особисто відповідно до прайсу спеціалізованої організації.

    Контроль за проведенням перевірок стану димових і вентиляційних каналів з метою визначення їх придатності для подальшої експлуатації покладається на житлово-експлуатаційні організації, незалежно від їх відомчої належності, і власників громадських та житлових будинків.

   Усім споживачам газу (особливо до настання холодів) необхідно перевірити стан системи вентиляції і димоходів приміщень. Ці майже невидимі конструкції є дуже важливими, адже очищають приміщення від витоків газу та небезпечного чадного газу, які можуть утворитися при роботі газових приладів. Від їхньої справності напряму залежить наше життя і здоров`я. Перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів можуть виконувати лише спеціалізовані організації, які мають відповідні дозвіл і ліцензію на виконання цих робіт.

Періодичній перевірці і прочищенню підлягають:

— димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно – не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік – два рази на рік (навесні і восени);

— димоходи опалювально-варильних печей – не рідше ніж два рази на рік (перед початком і після закінчення опалювального сезону);

— димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит (залежно від матеріалу) – не рідше ніж один раз на 6 міся60 з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

Забороняється експлуатація газових апаратів з відводом продуктів згоряння в димоходи під час сильних вітрів та атмосферних опадів!

Пам’ятайте, що дотримання елементарних правил безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів — одна із складових попередження нещасних випадків, аварій!

Відчувши запах газу на вулиці, в під’їзді, на подвір’ї та інших місцях необхідно негайно викликати аварійно-диспетчерську службу ПрАТ «УМАНЬГАЗ» по телефону «104» і обов’язково виконати вказівки диспетчера.

Бережіть себе та своїх рідних!

Архів
Особистий кабінет Видео Тепло